..sağlığa dair aradığınız herşey,

doktoruz.biz "güvenilir, sağlık potalı"..

Kullanıcı ve Uzman Doktor Kayıtları Ücretsizdir!..

Doktoruz.Biz, üye doktorlarımıza gelişen internet dünyasının kapılarını ardına kadar açmaktadır. Üye Doktorlar geniş kullanıcı kitlesi sayeseinde kendilerini internet dünyasına hızla tanıtabilme imkanı bulabilmektedirler.

Uzman & Doktor Kaydı Kullanıcı Kaydı

Gebelik Süreci

Kayıtlarımızda 178 İçerik Bulunmaktadır.

Gebelikte Beslenme, Toplam 19 İçerik Bulunmaktadır.

Süt intoleransı (süt içemeyen anne adayları)

Süt içemiyorsanız bu mutlaka kalsiyumu yetersiz alıyorsunuz anlamına gelmez. Kalsiyum ihtiyacınızı süt ürünlerinden de karşılayabilirsiniz.

Besin maddeleri

Proteinler: Vücudun tüm hücrelerinin yapısında rol alan proteinlerin en ufak birimi aminoasitlerdir.

Vejetaryenler ve gebelikte beslenme

Vejetaryen diyet uygulayan anne adaylarında problem protein kaynaklarının elde edilmesi için alınması gereken gıdalar ve hemen tümüne yakını hayvansal kaynaklı besin maddelerinden alınması gereken B12 vitaminin yetersiz kalmasıdır.

Gebelikte beslenme ile ilgili genel öneriler

Gebelik döneminizde dengeli bir beslenme alışkanlığı edindiğinizde, sıvıyı bol miktarda aldığınızda, doktorunuzun verdiği demir içerikli preparatları düzenli olarak aldığınızda, normal sınırlar içinde kilo almak, sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek, sağlıklı bir bebek doğurmak ve doğum sonrası formunuzu korumak için beslenmeyle ilgili size düşenleri tümüyle yerine getiriyorsunuz demektir.

Mucizevi içecek: Su

Su insan vücudu için önemli bir unsur ve insan vücudunun 60`ı sudan oluşur. Aslında bu oran hamilelerde daha da yüksek.

Lıkır lıkır sağlık için

Elinizdeki gazlı içeceğinizi bir kenara bırakın ve kendinize bir bardak meyve suyu doldurun. Çünkü meyve sularından sağlık fışkırıyor.

Aşermeye göre beslenme programı

Günlük almanız gereken enerjinin dağılımı önemli. Toplam enerjinizi %15`ini proteinlerden, %30`unu yağlardan ve %55`ini de kompleks karbonhidratlardan karşılamalısınız.

Gebelik diyabetinde karbonhidrat tüketimi

Gebelik şekerinde de normal diyabetteki gibi en önemli besin öğesi karbonhidratlı (şekerli) besinler. Ancak bu noktada şöyle bir yanlış anlaşılma da olmamalı.

Diyabetli hamileler için 10 altın kural!

Göz ardı edilmemesi gereken hususlar...

Diyabetli hamileler nasıl beslenmeli?

Halk dilinde diyabetin adı ?şeker? ama kendi pek şeker değil! Özellikle hamilelikte ortaya çıkabilen diyabetle nasıl mücadele edeceksiniz? Ne yiyip içeceksiniz? Tüm detaylarıyla gebelik diyabeti yazımızda.

Epilepsi olanların toplantılara katılımları neden az?
Uyarı:

Doktoruz.Biz web sitesinde yer alan her türlü medikal bilgi, yorum, duyuru ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili sayfa düzenlemeleri, güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Doktoruz.Biz de yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Doktoruz.Biz sorumlu olmayacaktır.