..sağlığa dair aradığınız herşey,

doktoruz.biz "güvenilir, sağlık potalı"..

Kullanıcı ve Uzman Doktor Kayıtları Ücretsizdir!..

Doktoruz.Biz, üye doktorlarımıza gelişen internet dünyasının kapılarını ardına kadar açmaktadır. Üye Doktorlar geniş kullanıcı kitlesi sayeseinde kendilerini internet dünyasına hızla tanıtabilme imkanı bulabilmektedirler.

Uzman & Doktor Kaydı Kullanıcı Kaydı

Güncelleme: 28.02.2014 13:29:54

Toplam: 8373 defa okunmuştur.

Boşanma ve Çocuk
Bu makalede boşanmadan çocuklar nasıl etkilenir, boşanma çocuğa nasıl söylenir gibi konularla ilgili bilgi vermeyi amaçladım.

Boşanma ve çocuk;

Bu makalede boşanmadan çocuklar nasıl etkilenir, boşanma çocuğa nasıl söylenir gibi konularla ilgili bilgi vermeyi amaçladım.

İyi bir boşanma gerçekleşmediği taktirde boşanmış aile çocuklarının, daha fazla ruhsal sorun (anksiyete, depresyon, kişilik sorunları vs) yaşadığı, daha az özgüvenli oldukları ve ileride evlilik ve ilşki sorunlarını daha sık yaşadıklarını biliyoruz.

Sevgili okuyucularım, kimse boşanmak için evlenmez ancak evliliği kurtarmak mümkün olmadı, evlilik terapisi işe yaramadı ise artık hedef iyi bir boşanma olmalı iyi boşanma ile ne kastettiğimi aşağıda ayrıntılı olarak anlattım. İyi bir boşanma ile boşanmış aile çocuklarınında boşanmamış aile çocukları kadar sağlıklı olacaklarına dair yayınlar bulunmaktadır.

İyi boşanma prensipleri

1-Çocuk bağlı olduğu ebeveynde kalmalı (çok büyük oranda anne)

2-Giden taraf görme ve iletişim konusunda istikrarlı olmalı

3-Boşanan eşler sitem, öfke gücenme gibi duyguları çocuk üzerinden yaşamamalı

4-Eşlerin anababa ve diğer akrabalarıda boşanma konusunda eğitilmeli örneğin arkadan negatif konuşmanın çocukları ne kadar yaralayabileceği anlatılmalı.

5-Boşanma rahat ve kararlı bir biçimde konuşulmalı, çocuklara bu durumdan kesinlikle sorumlu olmadı anlatılmalı ve çocuğa ana-babalığın ortak bir biçimde sürdürüleceği vurgulanmalı.

6-Özel günlerde okul gösterisi vs eski eşler mümkünse ortak katılmalı (yan yana olmak zorunda değiller)

7-**Alacağınız 1 seans boşanma danışmanlığı çocuğunuzun kaderini dolayısı ile sizin mutluluğunuzu pozitif yönde çok değiştirecektir. Önemle vurguluyorum.

Psikiyatrist/Psikoterapist Aile ve evlilik terapisti 

Dr.M. Levent Soylu

Psikoloji

Bütün Psikoloji Haberleri

Boşanma ve Çocuk

Boşanma ve Çocuk

Bu makalede boşanmadan çocuklar nasıl etkilenir, boşanma çocuğa nasıl söylenir gibi konularla ilgili bilgi vermeyi amaçladım.

Panik atak beynin kötü bir şakasıdır!

Panik atak beynin kötü bir şakasıdır!

Gittikçe zorlaşan hayat şartları, yaşanan yoğun stres ve benzeri birçok olumsuzluk ile ortaya çıkabilen 'panik atak', çağın hastalığı haline geliyor.

Öfkeden kurtulmak için 10 ipucu!

Öfkeden kurtulmak için 10 ipucu!

Öfke depresyona yol açan önemli nedenlerden biridir. Dr. David Burns, `İyi Hissetmek` kitabında düşüncelerin yol açtığı öfkeden kurtulmak için on maddelik bir liste veriyor. Listeyi bilen kişi, öfkeden daha rahat kurtuluyor!

100 kişiden biri şizofren

100 kişiden biri şizofren

Şizofreni Dernekleri Federasyon Başkanı Doç. Dr. Haldun Soygür, şizofreninin genellikle 16-25 yaşlarında başladığına ve birçok hastada psikososyal işlevselliği önemli ölçüde bozarak yaşam boyu sürdüğüne dikkati çekti.

Ruhsal travmaya olağanüstü hap

Ruhsal travmaya olağanüstü hap

Şoke edici olayların ardından yaşanan travmayı unutturan bir ilaç geliştirildi.

Dünyada 350 milyon insan depresyonda

Dünyada 350 milyon insan depresyonda

Dünya Sağlık Örgütü'nün 10 Ekim Ruh Sağlığı Günü nedeniyle hazırladığı rapor, çarpıcı veriler içeriyor.

Facebook’un En İyi Sağlık Sitesi
Doktoruz.Biz’i beğen,
Sağlık Alanındaki Gelişmeleri Kaçırma!
facebook.com/www.Doktoruz.Biz
Twitter’ın En İyi Sağlık Sitesi
Doktoruz.Biz’i takip et,
Sağlık Alanındaki Gelişmeleri Kaçırma!
twitter.com/doktoruzbiz

Tıp Sözlüğü (a-z)

İlk Yardım BilgileriSağlık Turizmi

PrevNext
Mustafa Ateşcan

Reiki hangi alanlarda kullanılabilir ?

Mustafa Ateşcan

5.04.2013 22:18:43

Reiki fiziksel, duygusal, zihinsel, spiritüel olsun acı duymayı yatıştırmaya yardımcı olur. Bu,Reikinin iyileştirebileceği anlamına gelir.

M.Turgay Köse

Alkolsüz İçecekler

M.Turgay Köse

25.01.2013 10:34:39

Su insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca canlılığını sürdürebilirken susuz ancak birkaç gün yaşayabilir.

Barbaros Yurdaışık

Horlama kimlerde görülür?

Barbaros Yurdaışık

17.01.2013 17:08:26

Horlamanın en ileri düzeyi uyku apnesi (uyurken nefes tutma) olarak bilinir. Uykusu boyunca kişi sık sık yüksek sesli horlamadan sonra belirli bir süre nefes alıp vermez. Bu durum 10 saniyeden uzun sürerse ve bir saat içerisinde 7 defadan fazla olurs

Murat Karakuş

Bel Ağrıları ve Bel Fıtığı

Murat Karakuş

17.01.2013 16:52:30

Tüm insaların %80 i hayatlarının herhangi bir döneminde bel ağrısı ile karşılaşırlar.

Yonca  Tabak

Alerjik Egzama Kaygı Ve Stres İle Beslenir!

Yonca  Tabak

14.01.2013 17:54:34

Alerjinin oluşum sebeplerinin çok iyi bilinemediği yıllarda alerjik hastalıklar tamamen psikosomatik yani psikolojik durumun bedene yansıması olarak kabul ediliyordu.

Özlem Üstünkaya

Modifiye Pilates Nedir?

Özlem Üstünkaya

14.01.2013 17:37:47

Temelleri birinci dünya savaşına dayanan ve ülkemizde popülerliliği son yıllarda artan pilates artık klinik ortamda da yerini almış bulunmaktadır.

Epilepsi olanların toplantılara katılımları neden az?
Uyarı:

Doktoruz.Biz web sitesinde yer alan her türlü medikal bilgi, yorum, duyuru ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili sayfa düzenlemeleri, güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Doktoruz.Biz de yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Doktoruz.Biz sorumlu olmayacaktır.