..sağlığa dair aradığınız herşey,

doktoruz.biz "güvenilir, sağlık potalı"..

Kullanıcı ve Uzman Doktor Kayıtları Ücretsizdir!..

Doktoruz.Biz, üye doktorlarımıza gelişen internet dünyasının kapılarını ardına kadar açmaktadır. Üye Doktorlar geniş kullanıcı kitlesi sayeseinde kendilerini internet dünyasına hızla tanıtabilme imkanı bulabilmektedirler.

Uzman & Doktor Kaydı Kullanıcı Kaydı

Bebek Gelişimi

Kayıtlarımızda 97 Bebek Gelişimi Haberi bulunmaktadır.

Temel Bebek Bakımı, Toplam 7 Haber Bulunmaktadır.

En uygun bebek beslenmesi

Ailenin diğer üyelerinin sağlıklı beslenmesi ile bebeğinizin sağlıklı beslenmesi için geçerli kurallar hemen hemen aynı. Bebeğinizin ilk yaşından sonraki diyetinde şunlara dikkat etmelisiniz:

Bebek cildi bakımında 10 önemli bilgi

Bebeğinizin cildi son derece hassastır ve o hassas cildinin bakımını siz anne ve babalar yapacaksınız. Bu nedenle özelliklerini yakından tanımalısınız.

Lazımlığa alıştırmanın tüyoları

Lazımlığa alıştırmada altın kural: zorlamayın! Önce şunu düşünün, hayatının sonuna kadar altında bezi bağlı olmayacak! Zamanı geldiğinde nasılsa tuvalet alışkanlığı edinecek. Doğru zaman, komşunuzun kızının zamanı değil, kendi biyolojik zamanı!

Müzikle büyüyen dahiler

Bebek deyip geçmemek gerek! Sesleri algılamada ve müzikal bir uyarana tepki göstermede bizim minik afacanlar, birer yetişkin gibi davranıyor.

"Sarsılmış bebek sendromu" artıyor

Sürekli ağlayan bebekleri susturmak için omuzlarından tutarak sertçe sallayan anneler, bebeklerinin ölümüne veya sakat kalmasına neden oluyor.

1000 çocuktan 3`ü işitme kaybı ile doğuyor!

Doğuştan işitme kaybı, doğumun hemen ardından yapılan işitme testiyle ortaya çıkabiliyor. Ancak bu testin ihmal edilmesi ve sonrasında bebeğin doğru takip edilmemesi dönüşü olmayan sorunlara neden olabiliyor.

Bebekli babalara bir düzine tüyo

Son yıllarda "Babanın bebek bakımında rolü nedir?" sorusu tartışılır hale geldi.

Epilepsi olanların toplantılara katılımları neden az?
Uyarı:

Doktoruz.Biz web sitesinde yer alan her türlü medikal bilgi, yorum, duyuru ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili sayfa düzenlemeleri, güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Doktoruz.Biz de yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Doktoruz.Biz sorumlu olmayacaktır.