..sağlığa dair aradığınız herşey,

doktoruz.biz "güvenilir, sağlık potalı"..

Kullanıcı ve Uzman Doktor Kayıtları Ücretsizdir!..

Doktoruz.Biz, üye doktorlarımıza gelişen internet dünyasının kapılarını ardına kadar açmaktadır. Üye Doktorlar geniş kullanıcı kitlesi sayeseinde kendilerini internet dünyasına hızla tanıtabilme imkanı bulabilmektedirler.

Uzman & Doktor Kaydı Kullanıcı Kaydı

Güncelleme: 17.01.2013 16:43:07

Toplam: 11847 defa okunmuştur.

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin 10 yolu!
Üşütüp hasta olan ilk insandan beri, büyücüler, şamanlar, şifacılar, aktarlar herkes soğuk algınlığını tedavi etmeye çalıştı. Ve bunun için ne karışımlar denenmedi... Acıbiberden tütüne kadar neler neler.

Bir tencere midye haşlayın!
Midyeler en zengin çinko kaynaklarındandır. Ve çinko bağışıklık sistemi hücre fonksiyonları için temel elementtir. Araştırmalar orta seviye çinko eksikliğinde dahi bağışıklık sisteminde gerileme tespit etmişlerdir. Ayrıca kırmızı et de iyi bir çinko kaynağıdır.

Cem Yılmaz`ı izleyin!
Gerçek kahkahalar attığınızda bağışıklık sisteminizi güçlendirmiş oluyorsunuz. Doğal bir şekilde iyi hissetmenizi sağlayan mutluluk hormonu endorfin salgılanıyor ve bu da bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor.

Kayak yapın!
Araştırmacılar, fiziksel olarak aktif olan insanların diğerlerine göre hasta geçirdikleri gün sayısının %33 daha az olduğunu ve hasta olduklarında da belirtilerin daha hafif görüldüğünü belirtiyor. Tabi kayak sadece bir örnek. Dans edin, koşun, yürüyün veya yüzün.

Partilere devam!
Hastalık kapma endişesiyle kendinizi izole etmeyin. Araştırmalar sosyal bağları ve arkadaşlıkları güçlü insanların daha az hasta olduklarını gösteriyor.

Dövüş sanatlarını keşfedin!
Bir çok uzakdoğu dövüş sanatı yavaş ve senkronize hareketlerle yapıldığından bağışıklık sisteminizi harekete geçirecektir. Bir araştırmaya göre beş aydır Tai Chi çalışan bir yetişkinin bağışıklık sisteminde gelişmeler görülmüştür.

Selenyum içeren besinler...
Selenyum çok güçlü bir anti-oksidanttır. Bağışıklık sisteminin çalışmasına büyük katkı sağlar. Tuna balığı, hindi, yumurta sarısı, kabak ve ay çekirdeğinde bolca bulunur.

Meditasyon...
Son çalışmalarda meditasyon yapan bireylerde enfeksiyon vakalarında, hastalığın şiddeti ve süresinde %50`ye kadar düşüşler görülmüştür.

Çin lokantası...
Bir çok besinde bağışıklığımızı güçlendirecek maddeler vardır. Çin lokantaları da bunun güzel bir örneği. Özellikle omega-3 yağları açısından zengin somon balığından yapılmış suşi gibi. Ayrıca üzerinde kullanacağınız tarçın da ağız yoluyla bulaşan virüsleri elimine edecektir. Yemeğe miso çorbası ile başlayarak da probiotikler açısından zengin bir kase alarak makinayı yağlayabilirsiniz. Finalde de sake yerine yine bir bağışıklık sistemi ateşleyicisi olan yeşil çay için.

Masaj yaptırın!
Stresi düşürmek bağışıklık sisteminize yapacağınız başlıca katkılardan biri olabilir. Masaj ayrıca antikor artışına da yol açarak çifte katkı sağlamış olur.

Seks yapın!
Partneriniz hasta olmadıkça nezle veya griple savaşmanın güzel bir yoludur. 1999 tarihli eski bir araştırmada haftanın en az bir iki gününde seks yapan çiftlerin vücudunda, bağışıklık virüsleri ile savaşan immühemoglobin maddesi seviyesinin yükseldiği görülmüştür. Ayrıca işe yaramasa bile en azından keyif almış olursunuz.

Kirazın faydaları!

Kirazın faydaları!

Kiraz yazın en sulu ve şekerli meyvelerinden biri olmakla beraber sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Yumurta akı mucizesi

Yumurta akı mucizesi

Isıyla ve kimyasal maddelerle oluşan yanıklar, deriye zarar veren ve iltihaplara açık ciddi bir yaradır.

Multivitaminin bir yararı yok

Multivitaminin bir yararı yok

Fransa`da Nancy Üniversitesi`nce 8 bin 112 gönüllünün katılımıyla düzenlenen araştırma, multivitaminlerin sağlık üzerinde olumlu bir etkisi olmadığını ortaya koydu.

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin 10 yolu!

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin 10 yolu!

Üşütüp hasta olan ilk insandan beri, büyücüler, şamanlar, şifacılar, aktarlar herkes soğuk algınlığını tedavi etmeye çalıştı. Ve bunun için ne karışımlar denenmedi... Acıbiberden tütüne kadar neler neler.

Zeytin sütü her derde deva

Zeytin sütü her derde deva

Zeytinyağıyla ünlü Edremit Körfezi nde taş bası yöntemiyle elde edilen "Zeytin sütü" E vitamini zengini, doğal ve şifalı bir besin...

Diyet içecekler depresyona mı yol açıyor?

Diyet içecekler depresyona mı yol açıyor?

250 bin kişi üzerinde yapılan araştırmada, bu tür içecekleri sık tüketen kişilerde depresyona daha sık rastlandığı ortaya kondu.

Facebook’un En İyi Sağlık Sitesi
Doktoruz.Biz’i beğen,
Sağlık Alanındaki Gelişmeleri Kaçırma!
facebook.com/www.Doktoruz.Biz
Twitter’ın En İyi Sağlık Sitesi
Doktoruz.Biz’i takip et,
Sağlık Alanındaki Gelişmeleri Kaçırma!
twitter.com/doktoruzbiz

Tıp Sözlüğü (a-z)

İlk Yardım BilgileriSağlık Turizmi

PrevNext
Mustafa Ateşcan

Reiki hangi alanlarda kullanılabilir ?

Mustafa Ateşcan

5.04.2013 22:18:43

Reiki fiziksel, duygusal, zihinsel, spiritüel olsun acı duymayı yatıştırmaya yardımcı olur. Bu,Reikinin iyileştirebileceği anlamına gelir.

M.Turgay Köse

Alkolsüz İçecekler

M.Turgay Köse

25.01.2013 10:34:39

Su insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca canlılığını sürdürebilirken susuz ancak birkaç gün yaşayabilir.

Barbaros Yurdaışık

Horlama kimlerde görülür?

Barbaros Yurdaışık

17.01.2013 17:08:26

Horlamanın en ileri düzeyi uyku apnesi (uyurken nefes tutma) olarak bilinir. Uykusu boyunca kişi sık sık yüksek sesli horlamadan sonra belirli bir süre nefes alıp vermez. Bu durum 10 saniyeden uzun sürerse ve bir saat içerisinde 7 defadan fazla olurs

Murat Karakuş

Bel Ağrıları ve Bel Fıtığı

Murat Karakuş

17.01.2013 16:52:30

Tüm insaların %80 i hayatlarının herhangi bir döneminde bel ağrısı ile karşılaşırlar.

Yonca  Tabak

Alerjik Egzama Kaygı Ve Stres İle Beslenir!

Yonca  Tabak

14.01.2013 17:54:34

Alerjinin oluşum sebeplerinin çok iyi bilinemediği yıllarda alerjik hastalıklar tamamen psikosomatik yani psikolojik durumun bedene yansıması olarak kabul ediliyordu.

Özlem Üstünkaya

Modifiye Pilates Nedir?

Özlem Üstünkaya

14.01.2013 17:37:47

Temelleri birinci dünya savaşına dayanan ve ülkemizde popülerliliği son yıllarda artan pilates artık klinik ortamda da yerini almış bulunmaktadır.

Epilepsi olanların toplantılara katılımları neden az?
Uyarı:

Doktoruz.Biz web sitesinde yer alan her türlü medikal bilgi, yorum, duyuru ve tanıtım faaliyetleri ile ilgili sayfa düzenlemeleri, güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Doktoruz.Biz de yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Burada yer alan bilgi ve değerlendirmelerin uygulanması sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Doktoruz.Biz sorumlu olmayacaktır.